Aktualności

"JAN PAWEŁ II – PIELGRZYM KALWARYJSKI"

Email Drukuj PDF

Regulamin konkursu zorganizowanego z okazji 100. Rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II

 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Email Drukuj PDF

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym biblioteki wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników
Z okazji zbliżającego się Dnia Bibliotekarza i Bibliotek proponujemy materiały promujące czytelnictwo w domach. W załącznikach można pobrać:

Nauczyciele bibliotekarze szkolni
R. Serwin, M. Żeglińska

 

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA #OKNODLAJP2

Email Drukuj PDF

UDEKORUJ SWOJE OKNO!

Wolontariusze z Zespołu Szkół nr  1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej  zapraszają do akcji #oknodlajp2 – Udekoruj swoje okno!  - organizowanej z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyła – św. Jana Pawła II .
Jej uczestnikiem może stać się każdy, kto samodzielnie udekoruje w maju (a szczególnie w dniu urodzin Karola Wojtyły – 18 maja) swoje okno w ozdoby nawiązujące do postaci świętego Papieża. Własnoręcznie wykonane dekoracje będą swego rodzaju wyjątkowym  podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II.
Chcielibyśmy, aby ta akcja miała charakter Gminny, a być może stanie się akcją ogólnopolską. Zwyczaj przystrajania okien w Kalwarii Zebrzydowskiej na odpust Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) ma wielopokoleniową tradycję. Dla Jana Pawła II Sanktuarium Kalwaryjskie miało szczególne znaczenie, dlatego 100- lecie Jego urodzin chcemy uczcić takim wyjątkowym kalwaryjskim akcentem – „dekoracją naszych okien”
Zachęcamy do sfotografowania swojego „okna dla Jana Pawła II” i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #oknodlajp2. Dzięki temu pozostając w swoich domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie tej wyjątkowej, szczególnie dla naszego regionu rocznicy. Pokażmy jak świętujemy razem!

Anna Frasik
Bernadetta Słonina

https://www.facebook.com/events/2311704455791580/

 

Rekrutacja na rok szkolny 2020/21

Email Drukuj PDF

Lista dzieci przyjętych na rok szkolny 2020/21 do klasy I

 

400 – lecie śmierci M. Zebrzydowskiego – dostarczanie prac konkursowych

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!
Jak już wcześniej informowaliśmy nowy harmonogram konkursów zostanie podany po wznowieniu zajęć w tradycyjnej formie. W związku z tym wykonane prace proszę przechować we własnym zakresie. Proszę ich nie dostarczać do Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 


Strona 8 z 39

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
28 Listopada 2020
Imieniny obchodzą
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin, Zdzisław

Do końca roku zostało 34 dni.
Zodiak: Strzelec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama