Aktualności

Kobiety na 100

Email Drukuj PDF

Uczennice klas V naszej szkoły: Antonia Stradomska, Nadia Oczkowska, Martyna Tomiak, Anna Konopka, Wiktoria Pawlik zdobyły I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy „Kobiety na 100” w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Turniej był jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu "Historia jest kobietą", który miał na celu upowszechnienie, wiedzy na temat 100. rocznicy nadania kobietom w Polsce praw wyborczych, a przede wszystkim ukazanie dorobku kobiet w historii naszego państwa. Turniej stylizowany na telewizyjny turniej wiedzy dotyczył Polek, które swoim życiem i działalnością przyczyniły się do rozwoju Polski w różnych dziedzinach życia (kobiety walczące o swoje prawa wyborcze, pierwsze parlamentarzystki, sportowcy, lokalne aktywistki, więźniarki komunistycznego reżimu, noblistki).

 

Kodeks Kulturalnego Ucznia

Email Drukuj PDF

W ramach akcji KULTURA I SZACUNEK TWORZĄ MÓJ POZYTYWNY WIZERUNEK prowadzonej w naszej szkole, uczniowie i nauczyciele opracowali KODEKS KULTURALNEGO UCZNIA. Zawiera on złote zasady nie tylko komunikacji, ale również zachowania.

Więcej…
 

Listy do przyszłości już w Wawelskiej Kapsule Czasu

Email Drukuj PDF

Zuzanna Łukasiak, Laureatka Konkursu „Listy do przyszłości” wraz z dyrektorem szkoły, p. Marią Mlak i opiekunem, p. Marzeną Żeglińską wzięły udział w uroczystość złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu, która odbyła się 7 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim na Wawelu. Stu Laureatów konkursu, których prace wyłoniono spośród ponad 12000 listów, otrzymało nagrody i dyplomy z rąk organizatorów. Następnie oficjalnie zamknięto Kapsułę Czasu i zakopano na Wzgórzu.

Więcej…
 

Podsumowanie IX edycji „Odblaskowej Szkoły”

Email Drukuj PDF

Pamiętaj!

Gdy wieczorem idziesz drogą, noś się żółto, odblaskowo!

Wraz z końcem października dobiegła końca IX edycja „Odblaskowej Szkoły” - konkursu, do którego przystąpiła po raz kolejny nasza szkoła.

Więcej…
 

Rekord dla Niepodległej

Email Drukuj PDF

 

W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przyłączą się do akcji bicia "Rekordu dla Niepodległej" śpiewając wspólnie hymn narodowy 9 listopada 2018 r. o godz. 1111.

 


Strona 8 z 68

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pamięci
Zmarłych na AIDS
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr, Potencjana

Do końca roku zostało 227 dni.
Zodiak: Byk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama