Aktualności

Zimowa półkolonia

Email Drukuj PDF

W dniach 12 -16.02.2018 r. w naszej szkole została zorganizowana półkolonia zimowa dla uczniów klas I -III (40 osób). Program dla uczestników był ciekawy i urozmaicony. Dzieci uczestniczyły w następujących wyjazdach: na krytą pływalnię Delfin, do Centrum Zabaw Dziecięcych Fadolandia, do kina w Wadowicach na film pt. "O czym szumi las".

Więcej…
 
 

Kontrowersyjny spektakl w Teatrze im. J. Słowackiego - 2 recenzje

Email Drukuj PDF

11 stycznia 2018 r. wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych i siódmych naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się do Teatru im. J. Słowackiego, aby obejrzeć spektakl  „Zemsta” w reżyserii Anny Augustynowicz.

Scenografia przedstawienia była uboga: skrzynia, kilka krzeseł, pośrodku stół. Po lewej stronie znajdował się zestaw perkusyjny, za którym siedział jeden aktor - Daniel Malchar  odtwarzający kilka ról (w zależności od potrzeb). Wszystko utrzymano w czarnej kolorystyce. Tylko ramy w stanowiące tło sceny obszyto brązową siatką. Kostiumy natomiast to niewymyślne kreacje, nie rażące swą „codziennością” tylko ze względu na resztę scenografii. Tworzyło to klimat „zawsze i nigdzie”. Element „wszędzie” tutaj nie pomagał w odbiorze sztuki, bo „Zemsta” A. Fredry jest  mocno osadzona w polskich realiach. Tekst komedii został zachowany w całości, ale niestety gdzieniegdzie „podniszczony” przez manieryczną szybką wymowę, do tego bełkotliwą. W uszach widza brzmi właśnie niezrozumiały bełkot.

Więcej…
 

Karnawałowy koncert

Email Drukuj PDF

17 stycznia uczniowie klas czwartych i piątych po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu z filharmonikami krakowskimi. Zaprezentowano pieśni i muzykę charakterystyczną dla krajów bałkańskich: Bułgarii, Macedonii, Serbii, Grecji. Przedstawiono także możliwości puzonu, którym można naśladować odgłosy zwierząt, motorówki itp.

Więcej…
 

Jak palić bez dymu?

Email Drukuj PDF

Więcej…
 


Strona 8 z 54

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama