Aktualności

Lekcja muzealna

Email Drukuj PDF

27 września uczniowie klas VI wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Czyja to pięta, kto zapamięta? O mitologii”, która odbyła się w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM w Krakowie. Lekcja ta dała uczestnikom możliwość  bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki.  Dzięki ciekawym opowieściom oraz  zgromadzonym w muzeum eksponatom uczniowie uzupełnili i poszerzyli swoje wiadomości z mitologii. Mogli również wykazać się wiedzą i kreatywnością  wykonując powierzone im zadania.

Więcej…
 

Co wiecie o koncercie?

Email Drukuj PDF

W dniu 26 września 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z filharmonikami, które nosiło tytuł "Czym jest koncert?''.
Koncert ten odbył się w budynku Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Obejrzeli go uczniowie naszej szkoły i szkoły w Brodach.

Więcej…
 

Konkurs "Do hymnu"

Email Drukuj PDF

25 września 2018 r.  nasza Szkoła brała udział w Ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach przesłuchania konkursowego uczniowie wykonali: „Hymn Państwowy, „Rotę” i „Marsz Polonia”, a nie było to rzeczą prostą, gdyż utworzony specjalnie na tę uroczystość chór składał się z 216 osób - uczniów z klas od I do VIII.

Więcej…
 

Ważna informacja

Email Drukuj PDF

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że w związku z zapewnieniem uczniom optymalnych warunków bezpieczeństwa w czasie pobytu w szkole, następuje zmiana w organizacji wejścia do szkoły w godzinach dopołudniowych.
Od dnia 01 października 2018 r. (poniedziałek) od 8.30 do 13.00 wejście do budynku szkoły i wyjście będzie możliwe wyłącznie od strony hali sportowej tj. od ulicy Broniewskiego.
Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły - Maria Mlak

 

Konkurs "Do hymnu"

Email Drukuj PDF

Nasza Szkoła została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych  „Do Hymnu”, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach przesłuchania konkursowego uczniowie Szkoły wykonają: „Hymn Państwowy”, „Rotę” oraz „Marsz Polonia”. Przesłuchanie konkursowe odbędzie się 25 września 2018 roku o godz. 10.45 w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 


Strona 8 z 62

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: Skorpion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama