Aktualności

Szkoła pamięta

Email Drukuj PDF

Nasz placówka włącza się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" w dniu 25.10.2019 r. poprzez podjęcie  działań:

  • odwiedzanie grobów zmarłych nauczycieli z naszej szkoły,
  • odwiedzanie innych miejsc pamięci tworzących lokalną historię,
  • zapalanie zniczy w miejscach związanych z lokalną historią,
  • wykonywanie i prezentacja  prac plastycznych  dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły,
  • wykonywanie gazetek tematycznych.
 

To nie brak umiejętności, ale twoja obojętność może zabić…

Email Drukuj PDF

Uczniowie często poruszają się pieszo, na hulajnogach lub rowerach. Co zrobisz, kiedy zauważysz osobę nieprzytomną? Odwrócisz się, wystraszysz i odejdziesz czy pomożesz? Nawet piątoklasista przemieszczający się po swojej miejscowości, który będzie umiał właściwie zareagować, może uratować komuś życie.

Więcej…
 

Apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Aby podziękować nauczycielom za ich trud i ogrom pracy jaki wkładają w wychowanie i wykształcenie dzieci i młodzieży, uczniowie klasy VI a przygotowali uroczysty apel, na którym przypomnieli też historię powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie  Ministerstwa Oświaty.

Więcej…
 

Bezpieczeństwo seniorów na drodze

Email Drukuj PDF

Akcja promująca bezpieczeństwo pieszych skierowana do seniorów

17 października 2019 r. uczniowie klas I i III pojawili się na ul. Jana Pawła II pod Ośrodkiem Zdrowia i rozdawali seniorom własnoręcznie wykonane elementy odblaskowe.
Informowali ich o zasadach bezpiecznego poruszania się zarówno pieszo jak i podczas jazdy rowerem. Dzieci rozdały około 100 sztuk elementów odblaskowych mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Więcej…
 

Pochód "Odblaskowej szkoły"

Email Drukuj PDF

17 października 2019 r. odbył się pochód uczniów naszej szkoły w ramach X edycji "Odblaskowej szkoły". Brały w nim udział zarówno przedszkolaki,  jak i uczniowie z klas I - III.
Wszyscy zgromadzeni przy szkole uczniowie, ubrani w kamizelki odblaskowe i wyposażeni we własnoręcznie wykonane odblaski oraz znaki drogowe, wyruszyli pod eskortą miejscowej Policji dookoła naszego miasta. Akcja miała na celu uświadomienie lokalnej społeczności oraz młodym ludziom, jak ważne jest odpowiednie oznaczenie każdego pieszego.
Coroczny udział uczniów w "Odblaskowej szkole" nie tylko sprawia im radość, ale także uświadamia im, że noszenie odblasków może uratować życie lub ochronić przed innymi tragediami na drodze.

Więcej…
 


Strona 8 z 30

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Sobota
28 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.
Zodiak: Baran
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama