Aktualności

To już 10 lat!

Email Drukuj PDF

Czas pędzi niewiarygodnie szybko. Wydawać by się mogło, że tak niedawno zaczęła działać w naszej szkole redakcja gazetki „Co w szkole piszczy…”. W marcu mija 10 lat od chwili ukazania się pierwszego numeru pisma, a to już jubileusz. Dotychczas opublikowane zostały 52 numery w nakładzie blisko 5000 egzemplarzy.

Pismo zostało docenione w Powiatowym Przeglądzie Gazetek Szkolnych w Brzeźnicy i zdobyło II miejsce. Symboliczna złotówka za gazetkę pozwoliła na zakup nagród dla najaktywniejszych redaktorów, drukarki laserowej i atramentowej wraz z tonerami, słodkich dodatków do gazetek, materiałów do prac wykonywanych przez uczniów z okazji świąt, papieru do kserokopiarek. Ilość rozprowadzonych egzemplarzy wskazuje na to, że pismo cieszy się popularnością, a ja muszę przyznać, że lubię pracę z uczniami tworzącymi gazetkę, a także z nauczycielami, którzy ze mną współdziałają.

 

Więcej…
 

Projekt MOŻESZ WIĘCEJ

Email Drukuj PDF

W naszej szkole realizowany jest projekt Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. MOŻESZ WIĘCEJ.

W ramach tego projektu prowadzone są:

· zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji - uczestniczy w nich 47 uczniów.

· zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych - uczestniczy 28 uczniów.
Zajęcia te mają na celu usuwanie bezpośrednich przyczyn niepowodzeń w nauce, wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec nauki. Prowadzone są w ciekawy sposób, przy dominacji metod czynnych. Wzbudzają zainteresowanie uczniów i pozytywne nastawienie do nauki. Forma zabawowa zajęć mobilizuje dzieci do maksymalnej aktywności. Zajęcia uwzględniają także indywidualne potrzeby każdego ucznia.

· zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy - uczestniczy w nich 28 uczniów.
Zajęcia te mają na celu kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej. Stymulują opóźniony rozwój mowy, doskonalą już ukształtowaną wymowę, wdrażają do pozytywnego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń.

· zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej - uczęszcza 7 uczniów.
Ich celem jest wspieranie i stymulowanie rozwoju społecznego dzieci. Służą także poprawie emocjonalnego funkcjonowania uczniów, uczą rozwiązywania problemów, rozpoznawania i wyrażania emocji, poznawania przez dzieci swoich mocnych stron, budowania pozytywnego obrazu samego siebie, rozwijania zdolności akceptacji siebie.

· zajęcia z gimnastyki korekcyjnej - uczęszcza 20 uczniów.
Zajęcia te wyrównują zaburzenia rozwoju motoryczności, w znacznym stopniu korygują je i przeciwdziałają ich utrwalaniu oraz pogłębianiu.

Więcej…
 

Wolontariat przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

Od kilku lat prężnie rozwija się działalność wolontariatu "Tacy sami" pod kierunkiem p. W. Wójcickiej i p. B. Słoniny. Młodzież podejmuje różne formy działalności. Wolontariusze współpracują ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej poprzez czynny udział w zajęciach z podopiecznymi. Organizują akcje w ramach pomocy dla polskiej szkoły na Litwie w Rostynianach (zbiórka i przygotowanie paczek z okazji "Mikołajek", przygotowanie "Wyprawek dla żaka" na rozpoczęcie roku szkolnego, zorganizowanie wycieczki uczniów i nauczycieli tej szkoły do Krakowa i Kalwarii). Działalność wolontariatu jest również ukierunkowana na uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na problemy biednych i potrzebujących pomocy. W ramach akcji "Adopcja serca" szkoła adoptowała małego Leonidasa z Rwandy. Co miesiąc jest wpłacana pewna suma pieniędzy na jego naukę i utrzymanie. Uczniowie całej szkoły zbierają zakrętki, baterie i zawieszki z herbaty, aby pomóc potrzebującym w zakupie leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Biorą udział w akcjach Caritasu takich jak Jałmużna Wielkopostna, zbiórka żywności w sklepach itp. Zajmują się również opieką i pomocą dla najmłodszych w naszej szkole. Realizują to przez dyżury w przedszkolu i świetlicy, gdzie pomagają dzieciom w nauce i kreatywnej zabawie.

Więcej…
 

Uroczyste wręczenie Aktu Erekcyjnego hali sportowej przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj PDF

Dnia 4 grudnia 2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie Aktu Erekcyjnego hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej w naszym mieście zostanie wzniesiony nowy obiekt sportowy, ważny dla szkoły i społeczności lokalnej. W spotkaniu, które miało miejsce w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięli udział: przedstawiciele władz miasta w osobach burmistrza p. Zbigniewa Stradomskiego i wiceburmistrza p. Haliny Chimer, architekt miejski p. Dorota Maj-Kołodziej, reprezentacja Rady Miejskiej z wiceprzewodniczącym p. Piotrem Janusiewiczem, kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego o. Gracjan Kubica, proboszcz ks. Wiesław Cygan oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą p. Beatą Sajdak.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowała p. Renata Biela. W montażu słowno-muzycznym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum: Wiktor Biela, Emilia Torbus, Gabriela Luba (recytacja) oraz Oliwia Korzeniowska i Michalina Porzycka (śpiew). Zaprezentowała się również para taneczna Joanna Szlachetka i Dorian Kwiatek, którzy zatańczyli tango.

Wobec społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości dokonano przekazania Aktu Erekcyjnego nowej hali sportowej na ręce Dyrektora Szkoły p. Bożeny Kołodziej. W imieniu uczniów podziękowanie złożyli uczniowie kl. III a gimnazjum - Natalia Kaletka i Dawid Karaś.

 

 

Wywiad z dyrektorem szkoły, panią Bożeną Kołodziej

Email Drukuj PDF

Redaktorzy : W lipcu została Pani wybrana nowym dyrektorem naszej szkoły. Na pewno ma Pani własne pomysły i wizję zmian w szkole. Czy mogłaby Pani nam o tym opowiedzieć?

Pani Dyrektor: Miło mi Was gościć i odpowiedzieć na Wasze pytania. Jako dyrektor szkoły chciałabym przede wszystkim, aby szkoła stała się miejscem, do którego lubicie chodzić. Miejscem, w którym chętnie będziecie rozwijać swoje pasje i zdolności. Wielu z Was ma jeszcze ukryte talenty, których nie potrafi pokazać. Wraz z nauczycielami pragniemy Wam pomóc te talenty odkryć. Będziemy dążyć, abyście w tej szkole posiedli wiedzę, która otworzy Wam bramę do edukacji w dobrych szkołach średnich, a potem na studiach. A to z kolei pomoże Wam zdobyć wymarzony i potrzebny zawód. Jednak przede wszystkim chciałabym, aby szkoła była dla Was radosna, przyjazna i bezpieczna. Pragnę też, abyście zawsze mieli zaufanie do Grona Pedagogicznego i przychodzili do nas z różnymi swoimi problemami. Chcemy służyć pomocą Wam, a także Waszym rodzicom.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 78 z 79

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Piątek
17 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Jan, Rościsław
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama