Aktualności

Mamy kolejną finalistkę!

Email Drukuj PDF

 

Uczennica naszego gimnazjum - Marta Ochman - została finalistką Małopolskiego Konkursu Wiedzy „Historia Solidarności” (opiekun: p. Joanna Mazuga).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

5. Kalwaryjskie Spotkania z Astronomią

Email Drukuj PDF

23 kwietnia 2016 r. uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w 5. Kalwaryjskich Spotkaniach z Astronomią w CKSiT. Głównym tematem było Słońce i jego rola we wszechświecie. Wszyscy wiedzą, że światło i ciepło słoneczne pozwala nam żyć, ale większość nie uświadamia sobie potęgi tej gwiazdy, której średnica przekracza 109 średnic Ziemi. Słońce w ¾ zbudowane z wodoru ma „żyć” według naukowców jeszcze ok. 5 mld lat. Pan Paweł Warchał specjalizujący się w astrofotografii zaprezentował zdjęcia Słońca i skrót zjawisk zachodzących na powierzchni gwiazdy, a także plamy na Słońcu przybierające różne kształty, czasem nawet w postaci serca.

Więcej…
 

Wywiadówka

Email Drukuj PDF

Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1

zapraszają Rodziców na wywiadówkę,

która odbędzie się 26 kwietnia 2016 r.

o godz. 1600 - szkoła podstawowa, 1615 - gimnazjum

 

Laureatki Konkursu Biblijnego

Email Drukuj PDF

 

Z radością informujemy, że uczennice gimnazjum – Katarzyna Tomiak (opiekun: p. Bernadetta Słonina) i Magdalena Królikowska (opiekun: ks. Tomasz Koszarek) – zostały laureatkami wojewódzkiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością Proroków przez życie”. Zdobyły one maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Międzyklasowy konkurs z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole na początku maja odbędzie się konkurs międzyklasowy. Klasy będą rywalizować ze sobą, aby wykazać się znajomością wybranych zagadnień z polskiej historii, geografii czy sztuki.
Z każdej klasy należy wytypować zespoły 3-osobowe – przedstawicieli, którzy będą odpowiadać na wylosowane pytania. Jednak o przygotowanie proszeni są wszyscy uczniowie, gdyż drużyna ma prawo do tego, aby się konsultować (na pytanie musi odpowiedzieć w wyznaczonym czasie). Szczegółowe informacje znajdziecie w Internecie (http://konstytucja1791.blog.pl). Materiały dostępne są również w szkolnej bibliotece.
Serdecznie zapraszamy do rywalizacji :)

 


Strona 9 z 34

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
logo.jpg

Dzisiaj jest: Wtorek
28 Lutego 2017
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Józef, Makary, Nadbor,
Roman

Do końca roku zostało 307 dni.
Zodiak: Ryba

PRZYDATNE LINKI

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama