Home

XV Rajd Wagabunda

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła była współorganizatorem XV Rajdu Wagabunda "Kalwaryjskie ślady Jana Pawła II" wraz ze szkołami w Brodach i Barwałdzie Średnim oraz władzami gminy. Rajd ten został zorganizowany z okazji kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II.
21 marca o godz. 830 z naszej szkoły (podobnie jak młodzież z pozostałych szkół w gminie) na wybraną trasę wyruszyła 22-osobowa grupa pod opieką p. S. Sarapaty i p. I. Steli-Maliny. Trasa wędrówki prowadziła przez miejsca upamiętniające pobyt Jana Pawła II na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej: MKS Kalwarianka, Przychodnia Zdrowia, Klasztor O.O. Bernardynów (pokój papieski, Cudowna Kaplica). Meta rajdu była wyznaczona na Rynku w Kalwarii przy pomniku Jana Pawła II, gdzie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i poczęstunek. Na mecie przekazaliśmy (wrzucając je do symbolicznej tuby) intencje do błogosławionego Jana Pawła II wypisane przez uczniów naszej szkoły.

O godz. 1130 Komandor rajdu, Stefan Boryczko powitał wszystkich przybyłych, p. burmistrza Z. Stradomskiego oraz księdza proboszcza W. Cygana i poprosił o o zabranie przez nich głosu. Później symboliczna złota tuba zawierająca zebrane intencje od uczniów naszej gminy została przekazana przez uczennice z Brodów na ręce księdza proboszcza, aby umieścił ją w kościele parafialnym św. Józefa. Następnie p. burmistrz wręczył pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Po części oficjalnej został przedstawiony program artystyczny - montaż słowno - muzyczny "Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił"  przygotowany przez młodzież naszej szkoły pod opieką p. R. Bieli i p. B. Oczkowskiego, poświęcony jednemu z największych Polaków, Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Dzieci i młodzież niekwestionowany autorytet Ojca Świętego przedstawiły zarówno w utworach poetyckich jak i muzycznych. Szczególnie wzruszająca była część podkreślająca wielorakie związki Papieża z Kalwarią. To przecież tu pielgrzymował od najmłodszych lat. Kształtował swą maryjną pobożność jako młodzieniec i kapłan. To miejsce nawiedzał, gdy był biskupem i kardynałem. Dziękował Bożej Opatrzności zawsze, gdy dane mu było klęczeć przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej jako następcy Świętego Piotra. To właśnie Pani Kalwaryjskiej oddał wszystkie owoce swojego życia i posługi. Jej zawierzył losy Kościoła i swojego narodu. To w Kalwarii prosił, abyśmy modlili się za niego za życia i po śmierci. Dzięki Niemu Kalwaria już na zawsze zostanie "papieska".
Na zakończenie rajdu wszyscy uczestnicy odśpiewali "Barkę" i zostali uwiecznieni na wspólnej fotografii.

 

Я с глубочайшим "перемещение +на другое рабочее место" вниманием выслушаю ваше предложение,-сказал Мак.

Для них не существует ни времени, ни расстояний.

На стенах висели большие зеркала; широкие полосатые простыни покрывали "игра +на андроид обама говорит" плечи клиентов.

Дым не колыхнулся, скучившись над скалой.

Нынче, в засушливый год, человеческие руки, разрушили стену "поиск однокурсников +в одноклассниках" и прорыли канавки "однокурсники ru" так, чтобы вода вытекла из пруда.

Наконец после долгих дебатов, они выбрали именно этот путь.

 


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Stycznia 2019
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

Do końca roku zostało 344 dni.
Zodiak: Wodnik