Home

Czysta Małopolska

Email Drukuj PDF

Publiczne Przedszkole z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zeb. laureatem I miejsca
etapu wojewódzkiego konkursu na kronikę oraz finalistą rejonowym  w ramach V edycji projektu „Czysta Małopolska” w kategorii przedszkoli.

W naszym przedszkolu zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dbamy i kształtujemy postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone w tym okresie przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. W tym okresie dzieci potrzebują ruchu, który jest dla nich naturalną potrzebą fizjologiczną. Chodzi więc o to, aby pielęgnować i podtrzymywać ich naturalne formy, a jednocześnie sterować rozwojem cech motoryki i rozwijać umiejętności ruchowe. Bogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu. Od początku istnienia naszego przedszkola od roku 2012 staramy się jako nauczyciele w przedszkolu prezentować zdrowy styl życia, co stanowi wzorzec właściwych zachowań. Podejmujemy liczne działania, między innymi: II śniadanie to owoce, pijemy wodę, sami przygotowujemy posiłki, prowadzimy systematyczne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Przystąpienie do konkursu było dla nas wyzwaniem i przyjemnością, aby zaprezentować w ciekawej formie podejmowane z dziećmi działania na rzecz zdrowia. Zostaliśmy mile zaskoczeni czytając informację na stronie  Kuratorium Oświaty w Krakowie https://kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/06/lista-laureatow-etapu-wojewodzkiego-konkursu-na-kronike.) o zajęciu przez nasze przedszkole I miejsca w rejonie oraz I miejsca w etapie wojewódzkim przygotowanej kroniki w kształcie piramidy żywieniowej z wydarzeń w przedszkolu dotyczących zdrowia. W najbliższy czwartek tj. 14 czerwca 2018 roku na konferencji podsumowującej V edycję projektu edukacyjnego „Czysta Małopolska” będzie prezentacja dobrych praktyk w zakresie promocji zdrowego odżywania, wręczenie nagród i dyplomów laureatom etapu wojewódzkiego i finalistom etapu rejonowego wojewódzkich  konkursów: plastycznego, na scenariusz zajęć i kronikę, organizowanych w ramach V edycji projektu „Czysta Małopolska”.

 

 


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak