Home

Co wiecie o koncercie?

Email Drukuj PDF

W dniu 26 września 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z filharmonikami, które nosiło tytuł "Czym jest koncert?''.
Koncert ten odbył się w budynku Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Obejrzeli go uczniowie naszej szkoły i szkoły w Brodach.

Do kalwaryjskiego Centrum zawitali muzycy z Filharmonii Krakowskiej. Celem przedstawienia było poznanie terminologii muzyki klasycznej oraz najbardziej znanych utworów z tego gatunku. W czasie spektaklu muzycy zagrali i opowiedzieli nam o muzyce klasycznej. Na scenie rozbrzmiewały utwory artystów takich jak: Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach czy trochę mniej znany, Georg Philipp Telemann. W trakcie pokazu instrumentaliści omówili również różnicę między skrzypcami, a altówką.
Mnie osobiście podobało się widowisko, muzyka klasyczna na żywo robi ogromne wrażenie. Mam nadzieję, że Filharmonia znów zawita do naszej szkoły.

Emil Turek VIII b

 


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk