Home

Pożegnanie Pani Halinki

Email Drukuj PDF

Dnia 27 września 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę p. Halinę Baran, która od 29 lat pracowała jako kucharka. Pani Dyrektor w imieniu całego Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników obsługi przekazała podziękowania i złożyła życzenia: dobrego zdrowia, uśmiechu, wszelkiego dobra i wypoczynku. Do podziękowań dołączyli się również uczniowie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali jako życzenia ułożony przez siebie poniżej prezentowany tekst.

Życie tak pisze scenariusz, że po latach pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek. Taki etap nastąpił także dla P. Haliny Baran - długoletniej kucharki w naszej szkole.
Przez wiele długich lat pani Halinka dbała o podniebienia wszystkich uczniów, ale niestety nadszedł czas pożegnania w związku z przejściem na emeryturę.
Pani Halina, zawsze spokojna, służyła pomocą wszystkim dzieciom i tym małym, i tym dużym. Dzisiaj chcemy za to wszystko podziękować, bo przecież zrywać się o świcie wcale Pani nie było miło!
Z rana dla dzieci niesfornych herbaty naparzyć,
potem obierać, siekać, smażyć.
Około 300 mielonych, udek, pulpetów przygotować.
Ile to trzeba było się napracować…
Gołąbki, zupa ogórkowa, barszcz biały.
Oj, był tej Pani dań arsenał niemały…
Potrafiła Pani nawet bez soli gotować,
żeby ministerialne rozporządzenie respektować.
Co tam Magda Gessler, Amaro, Gordon Ramsay,
Niech by spróbowali ugotować dla tak licznej gromady.
Pani  Halinka  gotowała dla nas lat tyle, za to dziś jej dziękujemy i życzymy zasłużonego odpoczynku w ciszy i spokoju od tak licznej gromady.
Pani Halinka podczas składanych jej życzeń oraz wyśpiewanego przez wszystkich „Sto lat” nie kryła wzruszenia.

 

 


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk