Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w grupie Motylki

Email Drukuj PDF

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w naszym przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie.
Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

 

Przedszkole na owocowo

Email Drukuj PDF

Kto powiedział, że przedszkolak nie potrafi?
Najmłodsza grupa przedszkolna Biedronki przygotowała pyszny owocowy soczek. Świeża pokrojona marchewka, jabłuszka, trochę hałasu i gotowe. Mniam, to jest to, co lubimy i chętnie to robimy.
Radości nie ma końca, gdy dziecko może wykonać coś samo. Tak było i tym razem.

Więcej…
 

Wycieczka do Mini Zoo oraz Apilandii

Email Drukuj PDF

W ostatnim czasie grupy: „Biedronki” oraz „Pszczółki” wybrały się na dwie wycieczki. Pierwsza odbyła się 21.05, przedszkolaki pojechały do Mini Zoo Zwierzyniec Kopytkowo w Inwałdzie. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie przedszkolaków światem zwierząt.

Więcej…
 

Wycieczka na lotnisko

Email Drukuj PDF

Przedszkolaki z grup 0 a, 0 b, 0 c oraz 0 d miały okazję zwiedzić port lotniczy Kraków - Balice. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, obserwacja odprawy bagażu i pobrania kart pokładowych, oraz obserwacja kontroli bezpieczeństwa. Starszaki miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu, co zrobić, aby odprawa przebiegała szybko i sprawnie. Szybko mijały chwile, aż w końcu nadszedł czas powrotu do przedszkola. Jeszcze długo po wycieczce dzieci rozmawiały o samolotach oraz podejmowały zabawy tematyczne inspirowane tym wyjazdem. To była niesamowita przygoda dla naszych podopiecznych!

Więcej…
 

Piknik Rodziny

Email Drukuj PDF

8 czerwca 2019 roku odbył się Piknik Rodziny zorganizowany przez nasze przedszkole. Tego dnia od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania, do placówki podążali rodzice niosący własnoręcznie wykonane wypieki. Dzielni tatusiowie zajęli się ustawianiem namiotów oraz ławek. Różne stoiska wyrastały obok przedszkola jak grzyby po deszczu. Piknik rozpoczął się o godzinie 14.00.

Więcej…
 


Strona 3 z 35


Dzisiaj jest: Niedziela
26 Stycznia 2020
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik