Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Mikołaj

Email Drukuj PDF

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie grupy przygotowują piosenki, wiersze i tańce które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Więcej…
 

Wizyta na poczcie

Email Drukuj PDF

30 listopada i 1 grudnia 2017 dzieci z Publicznego Przedszkola przy Zespole Szkół Nr1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wybrały się na pocztę. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Przewodnikiem był Pan Naczelnik UP Piotr Hodurek. Dzieci zwiedziły najpierw hol z okienkami  pocztowymi, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownie, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski a nawet świata. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Miały możliwość ostemplowania świąteczną pieczątką przyniesionych pocztówek i wrzucenia ich do skrzynki.

Więcej…
 

Urodziny w Przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak!

Email Drukuj PDF

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego Dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się, w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność.

Więcej…
 

Pierwsza wizyta najmłodszych przedszkolaków w bibliotece publicznej

Email Drukuj PDF

W dniach 29-30 listopada, dzieci z grupy „Biedronki” i „Motylki" odwiedziły bibliotekę publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Więcej…
 

Spotkanie z górnikami z kopalni „Mysłowice”

Email Drukuj PDF

Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do grupy „Motylków” górników z kopalni „Mysłowice”. Poznaliśmy z czego się składa galowy strój górniczy. Jest koloru czarnego, posiada pelerynkę i aksamitne paski z guzikami po obu stronach. Czapka górnicza nosi nazwę czako. Czako zaopatrzone jest z przodu w godło górnicze, na które składa się perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Narzędzia te służyły górnikom do rozbijania i urabiania rud węgla i drążenia szybów.

Więcej…
 


Strona 6 z 24


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak