Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Urodziny w grupie 0 d

Email Drukuj PDF

We wrześniu obchodziliśmy w grupie 0 d urodziny Ignacego oraz Adama. Rodzice jubilatów przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Wspólne zabawy, piosenki    i tańce urozmaiciły chwile jubilatom, a głośne sto lat słychać było w całej szkole! Nie zabrakło życzeń, uścisków i prezentów! Chłopcy na długo zapamiętają te dni!
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Więcej…
 

WIZYTA W GABINECIE PANI HIGIENISTKI

Email Drukuj PDF

13 września przedszkolaki z grupy 0 d odwiedziły gabinet pani higienistki, która opowiedziała im o wykonywanym przez siebie zawodzie.
W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o siebie, ubierać się odpowiednio do pogody oraz zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Mogliśmy także zobaczyć, w co wyposażona jest apteczka oraz poznać sprzęty i narzędzia znajdujące się w gabinecie. Pani Małgosia odpowiedziała także na pytania przedszkolaków!
Dziękujemy!

 

Wycieczka do zoo – Kraków

Email Drukuj PDF

Wycieczka do krakowskiego zoo była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola.
Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, poznawanie ich nazw, środowiska życia oraz nowych gatunków. Podczas wyjazdu dzieci uczyły się również grzecznego i kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.
Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci dzieci. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z Kalwarii mogły też zobaczyć jak karmione są foki i pingwiny.
Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

 

Więcej…
 

„Fascynujący Świat Pszczół”

Email Drukuj PDF

18 i 19 czerwca 2018 r. odbyły się warsztaty edukacyjne „Fascynujący Świat Pszczół” realizowane w ramach projektu unijnego „Dać szansę przedszkolakom w Gminie Kalwaria Zebrzydowska”.
Warsztaty zorganizowane przez pasiekę „Boża Iskierka” przybliżyły dzieciom świat pszczół oraz pozwoliły im dowiedzieć się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają pszczoły.

Więcej…
 

Konferencja „Czysta Małopolska”

Email Drukuj PDF

14 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca V edycję projektu edukacyjnego „Czysta Małopolska”, na której zaprezentowane zostały przez laureatów dobre praktyki w zakresie promocji zdrowego odżywiania.

Więcej…
 


Strona 6 z 30


Dzisiaj jest: Sobota
19 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 347 dni.
Zodiak: Koziorożec