Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Jasełka

Email Drukuj PDF

Styczeń to wyjątkowy czas, w którym zewsząd rozbrzmiewa kolęda śpiewana przez najstarsze pokolenie, a także przez najmłodszych. Śpiewom często towarzyszy odgrywanie scen o Narodzeniu Bożej Dzieciny, które miało miejsce w Betlejem 2000 lat temu.

Więcej…
 

Z wizytą w Urzędzie Poczty

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2018 dzieci z publicznego Przedszkole przy Zespole Szkół Nr1 w Kalwarii Zeb. z oddziałów 0 c i 0 d wybrały się z wizytą do Urzędu Poczty. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Przewodnikiem był Pan Naczelnik UP Piotr Hodurek. Dzieci zwiedziły najpierw hall, w którym znajdują się okienka pocztowe, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownię, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski, a nawet świata.

Więcej…
 

Święty Mikołaj w przedszkolu

Email Drukuj PDF

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Więcej…
 

Dzień Pluszowego Misia

Email Drukuj PDF

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś!
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały miś!
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały,
każdy misia swego ma.


25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Więcej…
 

Wizyta w bibliotece

Email Drukuj PDF

"...Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.
Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.
Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta!
Książki mówią, ze ciekawscy żyją mądrzej..."

Wanda Chotomska

W dniu 27.11.2018 r. dzieci z grup 0 A i 0 B odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

Więcej…
 


Strona 6 z 35


Dzisiaj jest: Niedziela
26 Stycznia 2020
Dzień Transplantologii
Imieniny obchodzą
Paula, Paulina, Polikarp, Skarbimir,
Wanda

Do końca roku zostało 341 dni.
Zodiak: Wodnik