Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Urodziny u „Motylków”

Email Drukuj PDF

We wrześniu w grupie „Motylki” obchodziliśmy urodziny Wojtusia.
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi.
Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

 

Robimy sałatkę owocową i sok owocowo-warzywny

Email Drukuj PDF

Dzieci z grupy „Motylki” samodzielnie pokroiły owoce, z których powstała pyszna sałatka owocowa oraz z pomocą nauczyciela zrobiły sok owocowo-warzywny. Wykonane produkty spożywały ze smakiem i uśmiechem, przy czym przypominały sobie również jak ważne jest jak najczęstsze spożywanie owoców i warzyw, w których znajduje się mnóstwo witamin.

Więcej…
 

Wizyta przedszkolaków na Komisariacie Policji.

Email Drukuj PDF

W dniach 14 i 24 września br., dzieci z Publicznego Przedszkolnego przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zeb. odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały okazję porozmawiać z policjantami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku Komisariatu Policji.

Więcej…
 

Jesień w przedszkolu

Email Drukuj PDF

Idzie lasem Pani Jesień,
jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę,
nawleczemy na niteczkę…

Jesień to piękna, kolorowa i wyjątkowa pora roku. Zawitała również do naszego przedszkola. Widać ją na korytarzu w pięknej dekoracji, widać ją w salach, w kącikach tematycznych i na tablicach, gdzie podziwiać możemy jesienne, wyjątkowe prace dzieci. Przedszkolaki rozmawiają ze swoimi Paniami o jesieni, o jej kolorach, oznakach i darach. Szukają jej na spacerach i  wycieczkach.

Więcej…
 

Dzień Chłopaka w grupie 0 d

Email Drukuj PDF

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.  Z tej okazji panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne upominki dla chłopców z grupy 0 d. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

 


Strona 6 z 32


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak