Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Dzień Marchewki 18 X

Email Drukuj PDF

Tego dnia w naszym przedszkolu królowała Marchewka, która zachęcała wszystkie dzieci do zdrowego odżywiania oraz wspólnej zabawy. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego warto jeść warzywa i owoce, a także gdzie ukrywają się witaminy. Wspólnie brały udział w zabawach tematycznych oraz konkursach sprawnościowych związanych z Marchewką.
Marchewkę degustowaliśmy na dwa sposoby, w formie soku oraz talarków - chipsów (alternatywy dla ich niezdrowego odpowiednika). Następnie każdy zuch uwiecznił Marchewkę wykonując pracę plastyczną techniką wyklejania lub malowania. Ten dzień był wyjątkowo radosny, zdrowy i pomarańczowy!

Więcej…
 

Pociag pamięci o św. Janie Pawle II 14 X

Email Drukuj PDF

W piątek 14 października o godz. 12:48 na stacji kolejowej zatrzymał się „Pociąg pamięci o świętym Janie Pawle II”. Pielgrzymów powitały nasze przedszkolaki z Przedszkola przy Zespole Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Radosne i uśmiechnięte witały przybyłych śpiewem, transparentami, zaopatrzone w żółto-białe i biało-czerwone flagi. Pielgrzymom rozdawano też  pamiątki związane z Kalwarią Zebrzydowską i Jubileuszem 400-lecia lokacji Miasta.

Więcej…
 

Wizyta policjantów 21 września

Email Drukuj PDF

21 września nasze przedszkole gościło dwóch funkcjonariuszy policyjnych z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas rozmowy z przedszkolakami policjanci poruszyli zagadnienia związane z ruchem drogowym oraz bezpieczeństwem w domu i na ulicy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu opowiadając o własnych doświadczeniach i zadając wnikliwe pytania. Pochwaliły się również znajomością numeru alarmowego 112.

Więcej…
 

„Lody dla ochłody”- wyjście do cukierni.

Email Drukuj PDF

Piątek 24 czerwca był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Na dzieci z grupy „Pszczółki” i „Biedronki” i „Motylki” czekała „słodka” niespodzianka. Przedszkolaki wraz z paniami wybrały się  do cukierni na pyszne lody. Ta zimna i jakże smaczna nagroda na koniec roku szkolnego, w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych pociech.
Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Więcej…
 

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2015 /2016

Email Drukuj PDF

22 czerwca 2016r. odbyła się w przedszkolu uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków.
Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród nich obecna była pani dyrektor ZS Nr1 im. M. Zebrzydowskiego Bożena Kołodziej.
Na początku wystąpiły dzieci: zaśpiewały piosenki, wierszykiem pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole.
Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

Więcej…
 


Strona 10 z 20


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik