Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Walentynki

Email Drukuj PDF

14 lutego, w dniu nazywanym Świętem Zakochanych, we wszystkich grupach odbyły się zajęcia na temat przyjaźni, miłości i sposobów ich wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, dydaktycznych oraz plastycznych, a na salach dominował przez cały dzień kolor czerwony. Nie zabrakło również tematycznego poczęstunku. Serduszkowe ciasteczka i galaretki w mig zniknęły z talerzy naszych przedszkolaków.

Więcej…
 

22.02 BAL KARNAWAŁOWY

Email Drukuj PDF

W tym roku bal karnawałowy okazał się wyjątkowo kolorowy i radosny. Przybyły na niego przedszkolaki w pięknych, przyszykowanych wspólnie z rodzicami kostiumach. Pojawili się zarówno bohaterowie ukochanych bajek, zwierzątka, księżniczki, czarownice jak i wojownicy. Nie zabrakło muzyki, wspólnych tańców, animacji, zabaw i śpiewów, a na stoliczkach czekał na naszych najmłodszych karnawałowy poczęstunek. Niespodzianką okazała się wizyta naszego ukochanego misia - Kubusia Puchatka. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji balu! To był niezapomniany dzień pełen uśmiechu.

Więcej…
 

Spotkanie wigilijne 20 XII

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Wigilię. W tym dniu przedszkolaki przedstawiły Jasełka, do których z zapałem przygotowywały się od kilku tygodni ucząc się ról oraz pięknych kolęd i pastorałek. Recytacją wierszy i śpiewem opowiedziały historię narodzin Jezusa, która spotkała z dużym uznaniem zaproszonych do przedszkola gości – Pani Wicedyrektor Marii Mlak oraz Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska – Augustyna Ormantego.

Więcej…
 

Wizyta u stomatologa

Email Drukuj PDF

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda...


W grudniu mieliśmy okazję odwiedzić gabinet stomatologiczny. Obejrzeliśmy dokładnie wnętrze i narzędzia a także poznaliśmy tajniki pracy stomatologa.
Miła Pani dentystka oraz Pan dentysta opowiedzieli przedszkolakom o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Pod okiem specjalisty wykonaliśmy ćwiczenie w myciu zębów, a każdy przedszkolak zapewniał, że chętnie i systematycznie szczotkuje zęby w domu.

Więcej…
 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Email Drukuj PDF

Święty Mikołaj jak co roku w grudniu wybrał się w podróż po całym świecie, aby dostarczyć dzieciom wymarzone prezenty. Do Przedszkola w Kalwarii Zebrzydowskiej zawitał 5 grudnia. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń. Dzieci od samego rana w napięciu oczekiwały na przybycie tego wyjątkowego gościa, a kiedy tylko się zjawił przywitały go repertuarem mikołajkowych piosenek. Wzruszony Święty oprócz pełnego worka prezentów podarował przedszkolakom mnóstwo uśmiechu. Zachęcał dzieci, aby były grzeczne i słuchały rodziców oraz Pań w przedszkolu. Obiecał, że u naszych milusińskich pojawi się także za rok!

Więcej…
 


Strona 10 z 22


Dzisiaj jest: Niedziela
22 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid,
Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Do końca roku zostało 254 dni.
Zodiak: Byk