Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Święta w przedszkolu

Email Drukuj PDF

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Wychowawcy na różne sposoby  przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Dzieci uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Nauczycielki opowiadają dzieciom o świątecznych zwyczajach i tradycjach.

Więcej…
 

Urodziny Michałka

Email Drukuj PDF

W grudniu hucznie świętowaliśmy urodziny Michałka z grupy 0 C. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilat mógł poczuć się wyjątkowo, a także pysznego poczęstunku. Kiedy Michał zajął honorowe, urodzinowe miejsce cała grupa zaśpiewała mu „sto lat”, a następnie każdy po kolei składał szczere życzenia. Potem panie zadbały o urodzinowe zabawy ruchowe. To był fajny dzień! STO LAT MICHAŁKU!

Więcej…
 

Mikołaj

Email Drukuj PDF

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie grupy przygotowują piosenki, wiersze i tańce które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Więcej…
 

Wizyta na poczcie

Email Drukuj PDF

30 listopada i 1 grudnia 2017 dzieci z Publicznego Przedszkola przy Zespole Szkół Nr1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wybrały się na pocztę. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Przewodnikiem był Pan Naczelnik UP Piotr Hodurek. Dzieci zwiedziły najpierw hol z okienkami  pocztowymi, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownie, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski a nawet świata. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Miały możliwość ostemplowania świąteczną pieczątką przyniesionych pocztówek i wrzucenia ich do skrzynki.

Więcej…
 

Urodziny w Przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak!

Email Drukuj PDF

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego Dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się, w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność.

Więcej…
 


Strona 10 z 29


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: Skorpion