Home Przedszkole Aktualności
Przedszkole

Przedszkolaki z wizytą u weterynarzy

Email Drukuj PDF

Dnia 18 października 2017 r. grupa „Motylki” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazała jak bada się i leczy zwierzęta. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. gabinetu. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie!

Więcej…
 

Wizyta w Inkubatorze Kuchennym

Email Drukuj PDF

Warsztaty kulinarne „Ciasteczka” - 10 października po śniadaniu grupa Motylków i Biedronek wyjechała  gimbusem na warsztaty kulinarne do Inkubatora Kuchennego w starej szkole na Bugaju. Po zwiedzeniu pomieszczeń Inkubatora, dzieci umyły rączki, założyły fartuszki  i  ochoczo z  wielkim zaangażowaniem rozgniatały, wyrabiały, wałkowały ciasto.

Więcej…
 

Kulinarne inspiracje

Email Drukuj PDF

Od 3  do 13 października -  w czasie zajęć, zabaw, spacerów poznawaliśmy owoce i warzywa za pomocą naszych zmysłów: wzroku, dotyku, smaku, zapachu. Dowiedzieliśmy się, że z owoców i warzyw, które są źródłem cennych witamin dla organizmu człowieka można robić przetwory na zimę, przyrządzać pyszne sałatki owocowe i warzywne, soki, talarki z ziemniaków, marchewkowe chipsy i ciasteczka.

Więcej…
 

Dzień Bańki mydlanej

Email Drukuj PDF

Dzień Bańki mydlanej – 11 września wesoło i kolorowo zrobiło się na naszym placu zabaw. Przedszkolaki  z grupy „Motylki” robiły bańki mydlane: duże, małe, delikatne, magiczne, tęczowe… Wspaniałe było puszczanie baniek, a jeszcze przyjemniejsze gonienie ich i łapanie. Było dużo radości i wesołej zabawy.

Więcej…
 

12.10.2017 r. URODZINY SZYMONA z grupy 0 c

Email Drukuj PDF

Dzień urodzin jest dla każdego dziecka dniem szczególnie ważnym. Urodziny w naszym przedszkolu to fantastyczna sprawa, zwłaszcza  dla jubilata. Nie zabrakło życzeń, uścisków i prezentów.  Wszystkiego najlepszego życzą koledzy, koleżanki oraz panie!

Więcej…
 


Strona 10 z 25


Dzisiaj jest: Piątek
21 Września 2018
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna