Home Świetlica
Świetlica szkolna

Koncentracja i pamięć

Email Drukuj PDF

To, co dla dzieci dziwne, śmieszne, przestaje być nudne, przestaje być obowiązkiem. Najmłodsi chętnie się uczą, jeżeli dobrze się przy tym bawią. Wszelkie zajęcia angażujące wzrok, słuch, węch, dotyk, wciągają je i przykuwają uwagę. Zabawy typu "memory" często stosujemy na zajęciach świetlicowych. Dzieci tak chętnie się w to bawią nie wiedząc, że jednocześnie ćwiczą koncentrację oraz sprawne zapamiętywanie.

Więcej…
 

Walentynki

Email Drukuj PDF

Uczniowie przebywający tego dnia w świetlicy dowiedzieli się, że jest to święto nie tylko miłości, ale i przyjaźni. Walentynki okazały się doskonałą okazją do integracji i wyrażania wzajemnej sympatii. Działo się tak dzięki wspólnym zabawom, w których wszyscy chętnie brali udział. Na przekór często zbyt komercyjnemu charakterowi tego dnia, dzieci własnoręcznie wykonały walentynkowe niespodzianki.

Więcej…
 

Zabawy konstrukcyjne

Email Drukuj PDF

W świetlicy szkolnej dużo czasu poświęcamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Okazją ku temu są tzw. zabawy konstrukcyjne. Dzieci uczą się nie tylko społecznych zachowań, radości ze wspólnego tworzenia ale także rozwijają sprawność manualną oraz kształtują wyobraźnię przestrzenną. Najistotniejsze jest jednak to, że dobrze się przy tym bawią i świetnie między sobą dogadują.

Więcej…
 

Świetlicowe Jasełka

Email Drukuj PDF

8 stycznia 2019 roku uczniowie z II grupy świetlicowej w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wystąpili w sali widowiskowej CKSiT. Młodzi aktorzy przedstawili Jasełka metodą teatru cieni.

Więcej…
 

Rodzice naszych rodziców

Email Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi świętowaliśmy w świetlicy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci opowiadały o wyjątkowej więzi, jaka łączy ich z tymi jakże ważnymi  w ich życiu osobami. Dzieci bardzo doceniają czas spędzony z nimi, wsparcie w trudnych chwilach oraz to, że zawsze mogą na nich liczyć.

Więcej…
 


Strona 1 z 5


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.
Zodiak: Baran