Home Świetlica
Świetlica szkolna

Jesteśmy Europejczykami

Email Drukuj PDF

Z okazji obchodzonego 9 maja Dnia Unii Europejskiej, dzieci ze świetlicy szkolnej wyruszyły w podróż po Europie. Poznały krótką historię oraz kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej, szczególnie interesujące okazały się ciekawostki związane z niektórymi z nich. Nie jest już tajemnicą w jakim kraju powstały klocki lego, gdzie leży kraina św. Mikołaja czy skąd pochodzą Smerfy.

Więcej…
 

Kurczątka, baranki i inne pisanki

Email Drukuj PDF

W naszej świetlicy czas przed świętami upłynął bardzo pracowicie. Pojawiły się kolorowe dekoracje, wielkanocne koszyczki, kartki z życzeniami. Dzieci chętnie przystąpiły do konkursu pt. "Kolorowa pisanka", w którym to mogły wykorzystać dowolną technikę plastyczną. W efekcie powstały piękne i wielobarwne pisanki, które na dobre wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Wspólnie wybraliśmy tę najpiękniejszą, decyzja była jednogłośna :)

Więcej…
 

Wiosna-ach to ty!

Email Drukuj PDF

Wychowankowie świetlicy szkolnej z radością powitali Panią Wiosnę. Uczestniczyli w różnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku. Podczas zajęć edukacyjno-wychowawczych dzieci obserwowały i omawiały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki i rebusy związane z tą tematyką. Prace plastyczno-techniczne zaowocowały różnobarwnymi kwiatami, żabkami, biedronkami i innymi zwiastunami wiosny.

Więcej…
 

Koncentracja i pamięć

Email Drukuj PDF

To, co dla dzieci dziwne, śmieszne, przestaje być nudne, przestaje być obowiązkiem. Najmłodsi chętnie się uczą, jeżeli dobrze się przy tym bawią. Wszelkie zajęcia angażujące wzrok, słuch, węch, dotyk, wciągają je i przykuwają uwagę. Zabawy typu "memory" często stosujemy na zajęciach świetlicowych. Dzieci tak chętnie się w to bawią nie wiedząc, że jednocześnie ćwiczą koncentrację oraz sprawne zapamiętywanie.

Więcej…
 

Walentynki

Email Drukuj PDF

Uczniowie przebywający tego dnia w świetlicy dowiedzieli się, że jest to święto nie tylko miłości, ale i przyjaźni. Walentynki okazały się doskonałą okazją do integracji i wyrażania wzajemnej sympatii. Działo się tak dzięki wspólnym zabawom, w których wszyscy chętnie brali udział. Na przekór często zbyt komercyjnemu charakterowi tego dnia, dzieci własnoręcznie wykonały walentynkowe niespodzianki.

Więcej…
 


Strona 1 z 5


Dzisiaj jest: Niedziela
19 Maja 2019
Międzynarodowy Dzień Pamięci
Zmarłych na AIDS
Imieniny obchodzą
Augustyn, Celestyn, Iwo, Mikołaj,
Pękosław, Piotr, Potencjana

Do końca roku zostało 227 dni.
Zodiak: Byk