Przejdź do treści
szkola
Przejdź do stopki

Półkolonia letnia

Treść

W dniach od 28.06 do 02.07.2021 r. w Zespole Szkól nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej została zorganizowana półkolonia  letnia, w której wzięło udział 30 uczestników z klas I – III. Zajęcia odbywały się w godz. od 9.00 do 13.00. W programie wypoczynku znalazło się wiele atrakcyjnych propozycji odpowiednio dobranych do wieku uczestników.
Celem półkolonii było między innymi :
-promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia.
-popularyzacja historii ,tradycji i przyrody Gminy Kalwaria Zebrzydowska
- czynne poznanie najbliższego otoczenia i otaczającego świata
-aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu.
Już w pierwszym dniu w celu zapewnienia bezpieczeństwa zapoznano młodych ludzi z regulaminem półkolonii oraz przedstawiono zasady poruszania się po drogach w czasie wycieczek. Po zapoznaniu z regulaminem wyruszyliśmy zwiedzać Publiczną Bibliotekę. Pani bibliotekarka przedstawiła nam prezentację multimedialną dotyczącą biblioteki, były też ćwiczenia praktyczne z odszukaniem właściwej pozycji książki wg spisu katalogowego. Na koniec zachęcała uczestników do odwiedzenia biblioteki w czasie wakacji. Po chwili relaksu na placu zabaw powędrowaliśmy śladami Jana Pawła II zwiedzając Bazylikę OO Bernardynów. Na dziedzińcu nie obyło się bez pamiątek i lodów.
W kolejnych dniach odbyły się wyjazdowe wycieczki, które cieszyły się wśród dzieci szczególnym zainteresowaniem. We wtorek pojechaliśmy do Krakowa – oglądaliśmy zabytki, przeszliśmy Drogą Królewską, kupowaliśmy pamiątki i byliśmy w Mc Donald’s.
W środę udaliśmy się na szaleństwa do Centrum Zabaw "STARKI" w Wadowicach, gdzie dzieci mogły wyładować swoją energię podczas zabaw na różnych sprzętach. Czwartek spędziliśmy na zwiedzaniu Mini ZOO, gdzie po przyjeździe do Inwałdu dowiozła nas bajkowa kolejka. Podziwialiśmy i karmiliśmy różne zwierzęta.
Ostatni dzień półkolonii dostarczył uczestnikom również dużo wrażeń, gdyż odwiedziliśmy Komisariat Policji oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z codzienną pracą policjantów, a także wysłuchania pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Zobaczyli pomieszczenia, które nie są dostępne dla każdego m. in. pokój okazań, w którym znajduje się budzące duże zainteresowanie "lustro weneckie". Mieli również możliwość wsiąść do policyjnych samochodów.
W Ochotniczej Straży Pożarnej zapoznali się z sprzętem i wyposażeniem jednostki, z prowadzoną działalnością ratowniczo – gaśniczą. Każdy uczestnik mógł wsiąść do wozu strażackiego jak również przymierzyć hełm strażacki oczywiście pod okiem panów strażaków.
Poza opisanymi atrakcjami opiekunowie dbali także, aby zapewnić dzieciom pełen komfort i bezpieczeństwo podczas pobytu na półkolonii. Zarówno dzieci jak i rodzice wyrażali zadowolenie z tej formy wypoczynku.

Opiekunowie: Renata Serwin, Katarzyna Daniel

81848