Przejdź do treści
szkola
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Warsztaty objazdowe w grupie 0 b

Warsztaty objazdowe w grupie 0 b

Dnia 25 maja 2023 roku grupa 0b brała udział w tworzeniu makiety kompleksu klasztorno-parkowego w Kalwarii Zeb. projekt „Kultura - dziedzictwo Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na szlaku UNESCO”.

Wycieczka do Teatru Ludowego w Krakowie

Wycieczka do Teatru Ludowego w Krakowie

Dnia 20.04.2023 r. przedszkolaki z grup: 0a, 0b, 0c, 0d wybrały się na wycieczkę do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. "Pyza na polskich dróżkach". Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

Nasze przedszkolaki miały bardzo fajny dzień. 18 i 19 kwietnia w całym przedszkolu smakowicie pachniało. A to za sprawą pani Natalii, która nas odwiedziła i uczyła piec ciasteczka nasze dzieci.

Wyjazd na rewię na lodzie do Oświęcimia

Wyjazd na rewię na lodzie do Oświęcimia

13 kwietnia dzieci z grupy 0a, 0b naszego przedszkola pojechały do Oświęcimia na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana.

Wyjście do Urzędu Poczty Polskiej

28 marca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z wyposażeniem urzędu pocztowego i pracą listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Cyrk

Cyrk "Szok"

28 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk „Szok”. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja. Okres w roku przepełniony muzyką i zabawą. W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy również bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe i inne super osoby!

Spektakl ekologiczny

Spektakl ekologiczny

25 stycznia 2023 r. najstarsze grupy z naszego przedszkola zostały zaproszone do obejrzenia spektaklu ekologicznego. Ciekawa scenografia i wspaniała gra aktorów otworzyła oczy na problemy ekologiczne.

Przedstawienie jasełkowe

Przedstawienie jasełkowe

Dziękujemy wychowawcom klas drugich: pani Irenie Moskwie i pani Izabeli Pawlikowskiej, za zaproszenie całego przedszkola na występ jasełkowy swoich klas – 2A i 2B. Uczniowie jeszcze raz pozwolili nam poczuć klimat Bożego Narodzenia.

Kopytka w górę!

Kopytka w górę!

6 grudnia dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez CKTiS w Kalwarii Zebrzydowskiej na spektakl musicalowy pt. „Kopytka w górę”.

Warsztaty o lesie

Warsztaty o lesie

Las kojarzy nam się z zielenią, ciszą i spokojem. Wybieramy się do niego na spacer, rowerową wycieczkę lub piknik. Jednak jest to także dom dzikich zwierząt. Nasze przedszkolaki wybrały się do lasu za sprawą zorganizowanych w przedszkolu warsztatów.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.

Co było nazywane białym złotem? Jak wygląda kryształ soli i co wspólnego z Kopalnią Soli w Wieliczce ma węgierska księżniczka Kinga? Jeśli chcecie wiedzieć, spytajcie o to nasze przedszkolaki, one wszystko dobrze wiedzą.

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Odchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu zaczęły się kilka dni wcześniej- poznawaliśmy polskie legendy, a poprzez to, historię naszego kraju. Następnie poznaliśmy symbole narodowe i przygotowywaliśmy przeróżne czerwono-białe dekoracje.

Piknik z okazji 10-lecia przedszkola

Piknik z okazji 10-lecia przedszkola

8 października 2022 r. odbyła się wielka uroczystość honorująca 10 lat istnienia naszego Przedszkola. Piknik rozpoczął się o godz. 13 w sali Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej występem rodziców w spektaklu pt. „Królewna Śnieżka”

125143