Przejdź do treści
szkola
Przejdź do stopki

O nas

Treść

Witamy w Naszym Przedszkolu

Nasze Przedszkole zostało założone we wrześniu 2012 r. przy Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.Praca w Przedszkolu odbywa się w siedmiu grupach. Najmłodsze grupy to „Biedronki”, „Motylki” i „Pszczółki” . Do grupy „Biedronek” uczęszczają dzieci w wieku 2,5- 3 latka, do  grupy „Motylków” 3-4-latki i do grupy „Pszczółek” 4-latki. Starsze grupy to: 0A, 0B, 0C i 0D. W tym roku sześcioletnie dzieci uczęszczają do grup 0A i 0D. Pięcioletnie przedszkolaki to grupy 0B i 0C.

Grupa 0D jest odziałem integracyjnym, do której uczęszczają dzieci zdrowe i koledzy  z różnego typu niepełnosprawnościami.

Przedszkole dysponuje siedmioma w pełni wyposażonymi salami przeznaczonymi do nauki poprzez zabawę, osobną jadalnię z zapleczem kuchennym, przestronną szatnię oraz toaletami przystosowanymi dla dzieci  zdrowych jak i przedszkolaków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Staramy się, aby w naszym przedszkolu każde dziecko znalazło szacunek i zrozumienie. Uczymy dzieci życzliwości i pogody ducha. Pragniemy, aby zawsze panowała miła i wesoła atmosfera, a każdy przedszkolak czuł się i był bezpieczny. Jesteśmy otwarci na problemy dzieci i rodziców, próbujemy i pomagamy we wspólnym ich rozwiązywaniu. Bardzo chcemy, aby nasze Przedszkole niekoniecznie było najlepsze, ale by było kochane przez dzieci i szanowane przez rodziców.

185087