Przejdź do treści
szkola
Przejdź do stopki

Dzień Postaci z Bajek - bal karnawałowy klas IV - VIII

Treść

14 lutego w naszej szkole zagościły bajkowe postacie. Zajęły klasy, korytarze, a na koniec porwały naszych uczniów do hali sportowej, gdzie tym razem nie graliśmy w koszykówkę, ale po krótkim przeszkoleniu przez klasę 8c, zatańczyliśmy belgijkę. Później jak najszybciej napompowaliśmy czerwone, walentynkowe  balony. Następnie dowiedziawszy się, że macocha nie pozwoliła Kopciuszkowi iść na bal, pomogliśmy mu przyszywać guziki, do czego zgłosiło się 14 ochotników. Jak wiadomo postacie bajkowe są  zwinne i mają liczne moce. Potrafią na przykład poruszać się,  nie dotykając podłogi, co pokazały podczas jednej z konkurencji.Najszybszy okazał się Kot w butach.
Na balu oczywiście trzeba tańczyć, dlatego ćwiczyliśmy równowagę z podręcznikiem na głowie i gibkość podczas zabawy - limbo.
Zauważyliśmy, że prowadząca zabawę cyganeczka Esmeralda nie ma naszyjnika, więc postanowiliśmy to naprawić. A jury dokonało niemożliwego - wybrało dwie postacie, które je zauroczyły... Na koniec najbardziej wytrzymali uczestnicy balu trzeci raz zatańczyli nasz ulubiony taniec.
Ciekawe, czy jeszcze kiedyś zawitają do naszej szkoły bajkowi przyjaciele? Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie tego dnia.

189269