Przejdź do treści
szkola
Przejdź do stopki

Kopciuszek

Treść

„Kopciuszek”

Tydzień Życzliwości, trwający od 23 do 27 listopada 2023 r., stał się dla Grupy Teatralnej Gim-Te-Dra, działającej w naszej Szkole, pretekstem do wystawienia kolejnego emocjonującego spektaklu. „Kopciuszek” to znana wszystkim baśń, opowiadająca o dziewczynie, której życie wypełnione jest ciężką pracą.

Córka wdowca musi znosić nękanie i wyśmiewanie ze strony przyrodnich sióstr oraz sprostać wymaganiom macochy. Jednak nie przestaje marzyć. Pracowita dziewczyna potrafi dzielić się z potrzebującymi, czym zjednuje sobie życzliwość. Natalia Korzeniowska, która wcieliła się w główną rolę, świetnie kreowała swą postać sceniczną za pomocą gestów, mimiki, a także poruszającego śpiewu i tańca, czym oczarowała, nie tylko scenicznego księcia, Antka Nowaka, ale również publiczność. Dynamikę akcji budowała macocha (Zuzanna Wróbel ) i towarzyszące jej córki (Milena Moskała i Julia Godula). Gromkimi oklaskami zostały nagrodzone  role komentatorów: Jakuba Rojka i Mateusza Madeja wcielających się w braci Grimm. W ciągu 45 minut na scenie Sali Widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej pojawiło się 21 młodych aktorów - uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych, którzy zostali przygotowani przez p. Bernadettę Słoninę i p. Magdalenę Turaj.

Widowisko, przekazujące uniwersalną prawdę, że okazywana życzliwość wraca, gdy się jej potrzebujemy, w ciągu czterech dni obejrzeli zaproszeni goście i mieszkańcy miasta, a także uczniowie i przedszkolaki z: Kalwarii Zebrzydowskiej, Przytkowic, Barwałdu Górnego, Zebrzydowic, Stanisławia Dolnego, Domku Montessori  oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej, DPSi WTZ z Zebrzydowic.           

Obsada:
Kopciuszek – Natalia Korzeniowska
Ryszard, ojciec Kopciuszka – Franciszek Ślusarczyk
Macocha Lukrecja – Zuzanna Wróbel
Aldona, córka Macochy – Milena Moskała
Delfina, córka Macochy – Julia Godula
Babulka, wróżka – Adrianna Filek
Królewicz – Antoni Nowak
Alicja – Nina Pilch
Jacob Grimm – Jakub Rojek
Wilhelm Grimm – Mateusz Madej
Herold – Filip Hilger
Kawalerowie – Eryk Moskała, Piotr Sarapata
Panny – Zuzanna Ryłko, Sandra Pyka, Beata Wójcik
Królowa – Roksana Maluty
Król – Marek Kurczych
Gołąbki / szopy pracze – Aleksandra Wróbel, Natalia Sarapata
Śpiew - Gabriela Rojek
Dźwięk i światło - Tomasz Nocula, Marcin Szymski

Młodym aktorom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

W dniu premiery odbyło się wręczenie statuetek i dyplomów dla najbardziej życzliwych uczniów naszej szkoły.  Uczniem z sercem na dłoni w klasach I-III została Jagoda Błachut, natomiast w klasach IV-VIII – Aleksandra Surma. Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na kartkę świąteczną dla hospicjum Alma Spei. Wszystkim uczestnikom dziękujemy!

189269